אירועי התנועה

במרחב הקהילתי, שכונתי, עירוני אנחנו עובדים עם תושבי השכונות מכלל המגזרים במודל של ארגון קהילתי community organizing. אנחנו מתאימים את המודל לצרכים הייחודיים של כל מרחב וציבור. הפרויקטים שלנו גדלים ומתפתחים יחד עם השינויים המהירים שעוברים על החברה הירושלמית ונעים קדימה עם עשייה שמוכיחה את עצמה. לאורך כל הדרך בונים קשרים ושותפויות עם פעילים ומתנדבים המבקשים לקחת חלק בהמשך ההתפתחות התמידית שלנו.

כוח אזרחי חדש

כוח אזרחי חדש (ארגון קהילתי) בשכונות

החל משנת 2015, התנועה הירושלמית פועלת בשכונות גילה, הר חומה וקרית מנחם בפרויקט של ארגון קהילתי. מטרת הפרויקט היא לייצר תהליך התארגנות קהילתית בין מגזרית. תהליך המקדם פתרונות לצרכים מגוונים בשכונה ומשקף בחירה בפתרונות של טוב משותף. המארגן הקהילתי שלנו לומד להכיר תושבים רבים בשיחות אישיות, מתקדם עם המובילות/ים ביניהן/ם לזיהוי צרכים משותפים, יצירת קבוצות פעולה, מחקר נתונים ובניית קמפיינים. אנחנו פועלים בשותפות עם דרגים מקצועיים ופוליטיים בעירייה ומשרדי הממשלה על מנת להביא למימוש הפתרונות באופן המותאם לקהילה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

מעורבת ירושלמית

'מעורבת ירושלמית' שואפת לייצר רשת אזרחית של נשים פעילות חרדיות, חילוניות ומה שביניהן, הפועלות יחד למען הטוב המשותף לכלל המגזרים בשכונות. קבוצות הנשים נפגשות לסדרת מפגשים מעמיקה ומעשירה. במסגרת זו מלבד ההיכרות האישית, הן רוכשות הכשרה בסיסית בכלים של ארגון קהילתי מנתחות יחד את צורכי הקהילה והפתרונות האפשריים להן מתוך דיאלוג מעמיק. בסופו של כל תהליך הקבוצה יוצרת "אירוע בונה שכונה" במרחב הציבורי למען תושבי השכונה ברוח הצרכים שעלו בקבוצה. לפרטים נוספים לחצו כאן.

נקודת מפגש

נקודת מפגש בכיכר ציון

מאז השבעה הציבורית לזכרה של שירה בנקי, מתקיים פרויקט 'נקודת מפגש' בכיכר ציון לזכרה. בפרויקט אנו מקיימים מעגלי שיח העוסקים בחיבור בין אוכלוסיות ומגזרים שונים בלב ליבה של ירושלים. המרחב הציבורי משמש כאמצעי למפגש בין-אישי ותרבות בין יחידים וקהילות שונות. המסגרת מעגלי השיח והשיחות האישיות המתקיימות מסביבם, הם יכולים לדבר בפומבי על מה שמפריע וכואב באופן בונה, מכיל ולא אלים. פרויקט "נקודת מפגש" מאפשר להכיר את השוני, לקבל ולדבר אותו מתוך הבנה שיש מקום לכולם. לפרטים נוספים לחצו כאן.

ברל'ה

פרויקט ברל'ה הוקם כחלק מן המאמץ לחזק את האופי המגוון של המרחב הציבורי בירושלים. במסגרת הפרויקט מופקים אירועים בשבתות אשר פתוחים לקהל, המעודדים מפגש קהילתי מותאם לצורכי המשפחות הצעירות החילוניות בירושלים.

אירועי ברל'ה למשפחות יוצרים מקום מפגש, זמן פנאי איכותי בחיק המשפחה לצד פעילויות תרבות כגון סדנאות יצירה, הצגות תיאטרון, שעת סיפור, משחקי חברה, הופעות ליצן וקוסם ועוד. לפרטים נוספים לחצו כאן.

חי בסרט

במהלך הקיץ, בימי חול ובשעות הערב המוקדמות, מגיעה התנועה הירושלמית למרחב הציבורי בשכונות שונות ומקרינה סרטים מצוירים לילדים ולמשפחה. הילדים מגיעים עם הפיג'מה לרחבה מתחת לבניין, או לגינה הציבורית ורואים סרט לאור ירח על מחצלות ופופקורן (ההקרנה פתוחה לקהל הרחב וללא תשלום). לפרטים נוספים לחצו כאן.

קול הציבור

הצעדה הירושלמית‎

משנת 2013 התנועה הירושלמית מבקשת לציין את יום ירושלים באופן המבקש להדגיש כי האהבה לירושלים היא מגוונת כמגוון אוהביה. צעדת המשפחות מזמינה את המגוון הירושלמי לחגוג את האהבה המגוונת אליה. כבית של כל תושביה, כעיר מארחת ומחבקת לנכרים בדרכה, בהיותה מיקרו קוסמוס של החברה הישראלית וכמקור השראה תרבותי, ערכי, אומנותי. לפרטים נוספים לחצו כאן.

קמפיינים ציבוריים

התנועה הירושלמית רואה עצמה גוף המייצר מסרים ציבוריים באמצעות העשייה הקהילתית שלה. המציאות הירושלמית מייצרת סוגיות המאתגרות את היכולת של קהילות לחיות בסובלנות זו לצד זו. במקרים אלו, התנועה מגייסת ומתגייסת למהלכים ציבוריים הקוראים למנהיגות ולציבור לנהוג באחריות, בסובלנות ומתוך הכרה בצרכים הייחודיים של כל קהילה. לפרטים נוספים לחצו כאן.