ברל'ה וחי בסרט

לאירועים קהילתיים במרחב יש תפקיד מפתח בינוי קהילה. אנשים יוצאים מהבתים, כדי לנוח, להנות, לחשוב יחד, לדון במה שמשותף ביניהם, פשוט להיפגש ולהיות חלק ממשהו יותר גדול.

ברל'ה הוא פרויקט ייחודי שמטרתו להפוך את המרחב הציבורי למרחב מפגש קהילתי בימי שבת. התנועה הירושלמית יזמה את ברל'ה לפני כעשור מתוך הכרה בצורך של הקהילה החילונית והמסורתית להפוך את השבת, גם עבורה ולא רק עבור הציבור הדתי, ליום של מפגש וחיבור קהילתי. יזמי הפרויקט, חילונים ודתיים, הבינו את הצורך לא רק של קהילות להתקהל, אלא של שותפות חברתית יחד עם המגזר הדתי על מנת להכיר בצורך הזה.

לאורך השנים עשרות ומאות משפחות צעירות גדשו את האירועים הללו וממשיכות גם היום. כל אלו מעידים על הצורך בהמשך קיום מנהג זה בעוגן לחיי תרבות וקהילה למשפחות צעירות שאינן דתיות.

חי בסרט הוא פרויקט נוסף שבא לבנות קהילה בימי הקיץ החמים. משפחות צעירות, ילדים והורים מתכנסים במרחב הציבורי. חלקם בפיג'מות לפופקורן וסרט. חי בסרט מחזיר ניחוח של שכונה "של פעם", נותן שוב הזדמנות לקהילה, ממגזרים שונים, להתכנס במרחב מוכר ויחד עם חברים לבילוי שכונתי מהנה.

משפחות צעירות, קהילות ויחידים- אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עם יוזמה לאירוע מאחד הסוגים האלו. נשמח לסייע לתכנון, ארגון והוצאה לפועל. כיתבו לנו.