קול קורא: השתלמות חדשנית של דיאלוג רחוב טרנספורמטיבי

קול קורא למנחים ופעילים במרחב הציבורי- השתלמות בתחום דיאלוג רחוב טרנספורמטיבי.

התנועה הירושלמית קוראת לכן.ם, מנחים ופעילים במרחב הציבורי, להגיש מועמדות להשתלמות חדשנית לאקטיביזם חברתי במרחב הציבורי-באמצעות דיאלוג רחוב.

המשתתפים הנבחרים לתוכנית יכירו ויתנסו בכלים מקצועיים לקידום העשייה שלהם כמנחים, או כפעילים במסגרת הפעילות להתמרת קונפליקטים בירושלים.

  • הקשבה לא תגובתית וחשיבותה להבנת המרחב.
  • הנחייה באמצעות מתודת "הכפיל" והרחבת היכולת של קבוצה להקשיב ולהכיל את "האחר".
  • "אחדות ההפכים" כתיאוריה ומתודולגיה לניהול דיאלוג טעון ומקוטב
  • חנחיית התרחשות העמידה בכיכר: מתן כלים טראנספורמטיביים לקיום שיח קשוב, מכיל וחם במקרים של התרחשות פרובוקטיבית וחריפה.

האם את/ה מנחה מקצועי/ת?

קח/י את הכישורים המקצועיים לשלב הבא באמצעות הכשרה משלימה לעבודה קבוצתית בתנאים הספונטניים והלא מוגנים של הרחוב. השקיע/י את כישורייך בהנחיית דיאלוג מורכב בין מגוון רחב של אנשים תוך יצירת סובלנות ומרחב פתוח למפגש בליבה של ירושלים.

האם את/ה פעיל העוסק בשינוי חברתי באמצעות דיאלוג?

רכוש/י כישורים והתנסות בפלטפורמה של "נקודת מפגש" כמרחב למעורבות חברתית והתמרת קונפליקט. גייס/י את הרצון לשינוי והאהבה לירושלים כדי להביא את קולך לכיכר העיר. הצטרף/י לבנייה של גשרים בין א/נשים שונים באמצעות ייצוג של תקשורת אמפתית וחומלת.

מי אנחנו?

"נקודת מפגש" הוא פרויקט של התנועה הירושלמית, ארגון חברתי הפועל להפיכת ירושלים ל"קהילה של קהילות". מאז הרצחה של שירה בנקי ז"ל, ביולי 2015 אנחנו פועלים להפוך את המרחב הציבורי במרכז העיר וברחבי ירושלים לנקודות מפגש באמצעות שיח ישיר ובלתי אמצעי.

על מנחת הקורס

לשרון לשם זינגר ישנו ניסיון בן כ-30 שנה בתחום ההנחייה וניהול הקונפליקטים. שרון מכהנת כראש ביה"ס להנחיית קבוצות של עמותת "קולות בנגב", בחסות המכללה האקדמית ספיר, היא מייסדת ומנהלת שותפה בפרוייקט "שיח שלום", במשכנות שאננים בירושלים, וכן לימדה במשך עשור בתכנית לניהול וליישוב סכסוכים באונירבסיטת בן גוריון בנגב.

התוכנית המלאה

קורס:

ארבעה מפגשים בני חמש שעות המורכבים משלוש שעות השתלמות קבוצתית מקצועית, ובעקבותיהן שעתיים של התנסות מעשית בכיכר ציון עם פעילי ומנחי הפרויקט: שרה וייל, דליה וייל, דני קאהן, דינה ויינר ואוריה בן ברית.

  • מועדים: 30.11, 7.12, 14.12, 21.12
  • 17:00-20:00 – מפגש למידה
  • 20:00-21:00 – הפסקת התרעננות/ ארוחת ערב קבוצתית
  • 21:00-23:00 – השתלמות מעשית בשטח

התמחות:

המשתתפים נדרשים לקחת חלק ב-6 אירועים של נקודת מפגש במהלך 2018. מתוכם שני מפגשי הדרכה קבוצתית על ההתנסות בשטח ולמידה מתוכה.
עם השלמת התכנית, הכוללת את ההשתלמות ואת ההתמחות בשטח- תסופק למשתתפים תעודה מטעם "התנועה הירושלמית" ו"קולות בנגב, בחסות המכללה האקדמית ספיר"

עלות:

השתתפות בתכנית כרוכה בעלות סמלית לאחר סבסוד בסך 150 ש"ח

במידה ומועמדתך תמצא מתאימה, אנו ניצור עימך קשר ונקיים שיחת היכרות קצרה. אנא הזדרזו להירשם, שכן מספר המקומות בתכנית מוגבל; אנו מקבלים עד 15 משתתפים לתכנית.

בשותפות עם קרן לייכטאג, קהילת ROI ודרך שירה בנקי.

מועד אחרון להגשה: 16.11.2017

לכל שאלה צרו קשר עם שרה וייל: sarah@yerushalmit.org.il